Akcija Izračun kreditaIzračun depozita Kontakt Lokacije

Reševanje pritožb

V Gorenjski banki vam želimo nuditi najboljšo uporabniško izkušnjo in se kot sistem nenehno izboljševati. Zato je vsako vaše mnenje za nas dragoceno. Na pritožbe strank gledamo kot na vir neprecenljivih informacij o tem, kako lahko izboljšamo svoje produkte, procese ter navsezadnje tudi odnos do vas, naših strank.

Preverite, kako lahko oddate pritožbo.

Pridobite informacije o postopku reševanja pritožb.

Seznanite se z različnimi načini reševanja pritožb.

Resevanje Pritozb

Interni pritožbeni postopek in izvensodno reševanje sporov

 

Stranka lahko vloži pritožbo na naslednje načine:

  • osebno v poslovni enoti banke,
  • po pošti na poslovni naslov banke: Gorenjska banka d..d, Kranj, Bleiweisova cesta 1, 4000 Kranj, s pripisom Enota za pritožbe,
  • prek spletne in mobilne banke z oddajo sporočila z naslovom “Zadeva: Pritožba”:
    • fizične osebe prek aplikacij Link ali Link m,
    • pravne osebe prek aplikacij Link pro ali Link m-pro,
  • po elektronski pošti na naslov pritozbe@gbkr.si,
  • po telefonu na telefonsko številko 04 20 84 312.

Pritožba mora biti razumljiva in jasna ter mora vsebovati dejstva, na katerih temelji pritožnikov zahtevek.

Postopek obravnave pritožbe

Na vašo pritožbo bomo odgovorili brez zavlačevanja v najkrajšem možnem času, a najkasneje v 8 dneh od prejema popolne pritožbe na prvi stopnji. Rok za odločanje o pritožbi začne teči naslednji delovni dan po dnevu prejema popolne pritožbe.

V primeru, da po prejemu našega odgovora na vašo pritožbo, niste zadovoljni z odgovorom na pritožbo s strani Enote za pritožbe, ali v primeru, da odgovora ne prejmete v predvidenem roku, lahko v roku 15 delovnih dni od prejema odgovora oziroma po poteku roka za prejem odgovora na pritožbo, vložite pisni ugovor zoper odgovor na pritožbo na Komisijo za pritožbe v Gorenjski banki. Ugovor mora biti vložen v pisni obliki.

Podrobne informacije v zvezi z internim pritožbenim postopkom ter izvensodnim reševanjem potrošniških sporov:

 

Pravilnik o pritožbenem postopku in izvensodnem reševanju sporov.pdf
Kodeks profesionalnega reševanja pritožb.pdf

Postopek izvensodnega reševanja sporov

Če se pritožnik, ki je potrošnik (fizična oseba, ki pridobiva ali uporablja blago in storitve za namene zunaj svoje poklicne ali pridobitne dejavnosti) ne strinja z dokončno odločitvijo obravnave pritožbe v internem pritožbenem postopku v banki ali če banka o njegovi pritožbi neutemeljeno ne odloči v 30 dneh, sta vam za izvensodno reševanje spora na voljo dve zunanji instituciji, in sicer Združenje bank Slovenije – GIZ (ZBS – GIZ) in Evropski center za reševanje sporov (ECDR).

Pritožnik, ki je pravna oseba, ima pravico dati pobudo za začetek postopka mediacije na Evropski center za reševanje sporov (ECDR).