Ohranjanje raznovrstnosti ekosistema, ogljična izravnava in krepitev odnosa med človekom ter naravo so temeljne oblike družbene odgovornosti. V Gorenjski banki to uresničujemo s podporo projektov, ki v središče postavljajo skrb za varovanje okolja.

Ohranjanje raznovrstnosti ekosistema, ogljična izravnava in krepitev odnosa med človekom ter naravo so temeljne oblike družbene odgovornosti. V Gorenjski banki to uresničujemo s podporo projektov, ki v središče postavljajo skrb za varovanje okolja.
V Gorenjski banki uresničujemo strateško zavezo k trajnostno naravnanemu poslovanju s poudarkom na aktivnem upravljanju okoljskih ter družbenih vidikov poslovanja in odgovornega korporativnega upravljanja (ESG). Na področju trajnosti zato izvajamo številne aktivnosti. Ena izmed teh je bilo tudi letošnje sodelovanje z Ekologi brez meja, eno vodilnih organizacij na področju varovanja in zaščite okolja v Sloveniji. Naše stranke smo v sklopu sodelovanja ozaveščali o različnih vidikih trajnostne potrošnje, v maju pa smo organizirali tudi trajnostne sprehode po Ljubljani in Kranju pod sloganom “Vsak korak šteje”.
V Sloveniji obstaja kar 150 gozdnih učnih poti, ki jih je treba redno obnavljati, letno pa jih v okviru dejavnosti Zavoda za gozdove Slovenije obišče več kot 15.000 otrok in mladih. S pomočjo donacije Gorenjske banke je temeljito obnovo doživela Učna pot Visoko, in sicer z zasaditvijo 32-ih sadik 12-ih različnih drevesnih vrst, s čimer uresničujemo skrb za varovanje okolja, gozdove ter vzdrževanje gozdnih učnih poti.
Poleg obnove je bila v okviru projekta Skupaj za boljši jutri razvita spletna aplikacija učnih poti po Sloveniji, ki obiskovalcem omogoča lažjo orientacijo, spoznavanje posamezne poti, pa tudi njenih prepoznavnih značilnosti.
Mestna občina Kranj je s pomočjo donatorskih sredstev Gorenjske banke in Zavoda za gozdove Slovenije v okviru projekta Skupaj za boljši jutri zasadila drevesa v drevoredu ob Cesti Rudija Šelige. Gre za 26 sadik stožčaste okrasne hruške, ki bodo sčasoma privabile čebele in druge opraševalce ter na ta način skrbele za varovanje okolja oziroma manjšo onesnaženost zraka, s tem pa urbano okolje neposredno povezale z naravo.
Bližina dreves izboljšuje počutje in zdravje človeka ter mu nudi boljše pogoje za bivanje in delo, medtem ko urbane soseske, postavljene v naravo, ohranjajo biološko pestrost ter ekološko stabilnost okolja.
Skrb za varovanje okolja odražamo skozi vzpostavitev Digitalnega čebelnjaka, s pomočjo katerega obiskovalci spoznajo različne prostore čebelnjaka in se v digitalnem okolju preizkusijo v dejavnostih, ki prispevajo k varovanju čebel, posledično tudi okolja. Projekt, ki med drugim omogoča posvojitev čebele, izvajamo v sodelovanju z Društvom Academica, del njega pa je prav tako novoletno voščilo, natisnjeno na papir s semeni medovitih rastlin.
S tem krepimo vez med banko in našimi komitenti ter osveščamo o pomenu krhkega ekosistema, od katerega smo odvisni tako mi sami kot čebele, saj njihovo izumiranje vpliva na celotno prehransko verigo.
V Gorenjski banki varovanje okolja dojemamo kot temeljno skrb za prihodnost vseh nas. Leta 2016 smo zato uvedli brezpapirno poslovanje, s katerim se na letni ravni izognemo tisku približno 4.000.000 dokumentov, posledično pa ohranimo okoli 500 dreves letno. Poleg tega svoje komitente redno osveščamo o možnostih digitalnega bančništva in jih spodbujamo ter jim nudimo podporo pri prehodu na elektronsko različico bančnih izpiskov.
Na ta način uresničujemo svojo zavezanost družbeni odgovornosti, ki se kaže predvsem skozi varovanje okolja. S tem aktivno prispevamo k dvigovanju kakovosti bivanja in tega obenem omogočamo tudi naslednjim generacijam.
Z vami kadarkoli nas potrebujete.
Ponudbo prilagajamo vašim potrebam.
Rešitve iščemo skupaj z vami. Za vas.